İTALYAN ZERAFETİ TÜRKİYE’DE

1954 yılından bu yana İtalya’nın üst kalite armatür ve duş setleri üreticisi Nobili Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak Batı Grup ile anlaştı.

1954 yılına dayanan bir geçmişe sahip üst kalite armatür ve duşların tanınmış üreticisi Nobili, Türk pazarındaki varlığını genişletmek üzere Batı Grup ile sözleşme imzaladı. Nobili’nin Novara’daki yüksek teknolojili üretim tesislerinde imzalanan anlaşma, Batı Grup’un geniş dağıtım ağı aracılığı ile Nobili’nin dünya çapında tanınan ürünlerini Türkiye’de daha erişilebilir hale getirecek stratejik bir hamle niteliği taşıyor.

Gelişen bir dağıtım ağı:

Bu iş birliği sayesinde 1995 yılından bu yana ana ofisleri ve deposu ile İzmir’de faaliyet gösteren Batı Grup, Nobili markasının İtalyan estetiği ve pratikliğini harmanlandığı, mükemmelliği yakalamış ürünlerini portföyüne eklemiş bulunuyor. Dünyaca ünlü tasarımcıların hazırladığı koleksiyonlar uluslararası ödüller almış modelleri de içeriyor. İnşaat malzemelerinin dağıtımına yönelik yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip olan Batı Grup, halihazırda Türkiye’nin batısında geniş bir müşteri ağına hizmet vermekte olup bu ağı ulusal çapta genişletmek üzere yeni bayi ağını aktif olarak büyütüyor.

20 yıl garantili kartuşlar

Nobili’nin etkileyici geçmişi, 69 yılda 115 milyondan fazla batarya kartuşu üretmesini, batarya ve duş sistemleri alanında 100 patent sahibi olmasını içeriyor. Şirket, ürün işleme döngüsünün tamamını kendi tesislerinde yönetmesiyle Avrupa’da benzersiz konumda bulunurken, bu özelliği dairesel ekonomi perspektifinde sürdürülebilirlik konusundaki güçlü taahhüdünü destekliyor. Kasım ayı başındaki UNICERA fuarı ile birlikte 20 yıl garantili kartuşları, su ve enerji tasarruf özellikli batarya koleksiyonları ve geniş renkleri ile Nobili ürünleri Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Unicera İstanbul

Batı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Bilicioğlu, bu iş birliği hakkındaki heyecanını dile getirirken “Nobili’nin kalite ve yenilik mirasını Türkiye’ye taşımaktan mutluyuz. Nobili’nin zengin geçmişi ve mükemmeliyete olan bağlılığı, Batı Grup’un değerleri ile örtüşmektedir. Artık müşterilerimiz Nobili’nin ödüllü İtalyan tasarımı ve kalitesiyle donatılmış son teknoloji ürünlerine erişebilirler” dedi.

 

Nobili’nin CEO’su Alberto Nobili, bu iş birliğinin stratejik önemini vurgulayarak, “Türk pazarında doğru iş ortağını Batı Grup olarak belirledik. Müşteri odaklı, yüksek kaliteli hizmet anlayışına sahip Batı Grup sayesinde Türk mutfakları ve banyoları İtalyan tasarımı, teknoloji ve güvenilirliğin birleşimi Nobili ürünleri ile tanışacak. Markamız dünya pazarında büyümeye devam ederken, Türkiye’nin yüksek kaliteli inşaat sektöründeki varlığımız da bu ortaklık sayesinde artacaktır.” şeklinde konuştu.

 

UNICERA fuarında:

Nobili ürünlerini daha yakından incelemek isteyenler, 6-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan UNICERA fuarındaki standlarını ziyaret edebilirler (Salon 1-E17).